MHR GYO Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

– MHR GYO Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

İSTANBUL – MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bugün Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle Yıldız Pazarda ‘MHRGY.E’ koduyla işlem görmeye başladı.

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan ve ofis ve ticari gayrimenkul segmentinde faaliyet gösteren MHR GYO’nun gong töreni, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen, Maher Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökay Erdemoğlu, Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz, Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy, Corpus Sigorta Genel Müdürü Murat Şişli, Grup yöneticileri, Yapı Kredi Yatırım temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşma yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın borsamızda işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen halka arz törenine, borsamıza hepiniz hoş geldiniz. Maher Holding, özellikle gayrimenkul ve sigortacılık alanında yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan değerli bir şirketimizdir. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu sektörlerdeki uzmanlığı ile yatırımcılarına sürdürülebilir bir gelir imkanı sağlamaktadır. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün Borsada işlem görmeye başlayarak adım attığı bu yeni dönemde, bu alandaki tecrübesini halka arzdan elde ettiği gelirle yeni projelerine yansıtacak ve hedeflerini daha da ileriye taşıyacaktır. Bu halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. MHR GYO’ya Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.

“MHR GYO’NUN halka arzını başarıyla gerçekleştirdik”

Gong töreninde konuşan Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen, “Bugün burada olmamızın nedeni 3,3 Milyon yatırımcının güvenini sağlayarak, grubumuzun gayrimenkul geliştirme şirketi MHR GYO’nun halka arzını başarıyla gerçekleştirmemizdir. Borsa İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşen GYO halka arzlarında en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan GYO olarak, bu alanda bizi rekora taşıyan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Halka arza katılan ve bundan sonraki süreçte borsadan hisselerini alacak yatırımcıların MHR GYO’ya inanarak bu yatırımları gerçekleştireceğinin altını çizen Uluçeçen, “Biz de MHR GYO’nun gerçekleştireceği projelerde bu gerçeği aklımızdan çıkarmayacağız. Küçük yatırımcıların haklarını ve çıkarlarını her şeyin önünde tutacağız. Yatırımlarının katlanarak büyümesi için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız” dedi.

Uluçeçen, 2015 yılında Maher Yatırım Holding’in ve Quick Sigorta’nın kuruluşunda bir finansal grup olma vizyonu olduğunu belirterek, “Finansal grup kavramı pek çok anlam ifade edebilir. Burada ürünlerden, rakamlardan, verilerden bahsetmeyeceğim. Bize göre finansal grupta olmazsa olmaz koşul ‘güven merkezi’ olmasıdır. Burada milyonlarca insanın güveninden bahsediyorum. Faaliyete başladığımız günden itibaren milyonlarca müşteriye hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Quick Sigorta ve Corpus Sigorta ile 11,5 milyon sigortalımız şirketlerimizin güvencesi altına girdi. Maher Grubu altında kurduğumuz tüm şirketlerde bu vizyon ile çalışıyoruz. Sigorta şirketlerimizde, finansman şirketimizde, elektronik para şirketimizde ve tüm diğer yatırımlarımızda milyonlarca insanın güvendiği varlıklarını emanet ettiği şirketler olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

MHR GYO’nun halka arzının Maher Grubu için sadece bir başlangıç olduğunu ifade eden Levent Uluçeçen, zamanı geldiğinde tüm şirketleri halka açmayı hedeflediklerini söyledi. Uluçeçen, öncelikle Quick Sigorta’nın halka arzı için süreci başlatacaklarını, sonrasında Quick Finansman, Corpus Sigorta, QCar Mobilite’nin halka açılacağını sözlerine ekledi.

“Gayrimenkul alanında yeni modeller gerçekleştireceğiz”

MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz, ise, Maher Holding çatısı altındaki şirketlerden biri olarak, grubun ilk halka arzını tamamladıklarını ifade ederek, “Grubumuzun hızlı büyüyen yapısı ile bu yapının içinde önder şirketlerden biri olarak, yatırımcılarımızdan alacağımız güç ile yenilikçi bir GYO olacağız. Sigortanın ve finansın desteği ile gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz. Bu modellerin odağında güçlü öz kaynağı ile MHR GYO olacak. Grup sinerjisinden de yararlanacağımız bu yapıda Quick Sigorta’nın sunacağı bina tamamlama sigortası önemli bir enstrüman olacak. Geliştirilen gayrimenkul projelerinde sermaye piyasası araçlarını da kullanacağız” şeklinde konuştu.

“Yatırımcılarımızla büyüyen bir yapı içinde olmayı hedefliyoruz”

Borcu olmayan bir şirket olduklarının altını çizen Kaçmaz, “Elde ettiğimiz gelirimizi gayrimenkul projelerinde kullanacağız. Kredi borcu olmayan bir şirketiz. Halka açıklık oranımız yüzde 25,03. Yatırımcılarımızla büyüyen bir yapı içinde olmayı hedefliyoruz. Elde ettiğimiz gelir ile arsa alımı yapacağız, kentsel dönüşüm projeleri yapacağız. Projelerimizde önceliğimiz İstanbul. İstanbul’da kentsel dönüşümü destekleyeceğiz. Sigortanın desteği ile farklı bir GYO olup sektörü yeniliklerle tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinin önem verdikleri alanlardan biri olacağını ifade eden Nurkan Kaçmaz, bina tamamlama sigortası ile destekleyecekleri bu yapının kat maliklerine güvence oluşturarak, büyük kentsel dönüşüm projelerinde yer almalarında etkili olacağını söyledi. Kaçmaz, “İlklerin GYO’su olma vizyonu ile devam edeceğimiz yolda, yatırımcılarımızdan aldığımız gücü yanımızda hissederek, geleceğe değer katan projeler üreterek emin adımlar ile ilerlemeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x