Hakan Fidan adına sahte hesap açıldı: Büyük tehlike

Filistinli direniş örgütleri Hamas ve İslami Cihad’ın bugünbaşlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’nun etkileri sürüyor. Sosyal medyada Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın parodi hesabı (sahte hesap) olduğu bilinen bir kullanıcının söz konusu operasyonda direnişçilere destek verdi.

“Filistin Kassam Tugayları yahudi işgalci İsrail in Tel Aviv şehrine “Aksa Tufanı” kod adı ile operasyon başlatmıştır. Türk ve İslam ülkeleri seninle” yazan kullanıcıya herhangi bir müdahale gelmemesi de dikkat çekti.
Bakan Fidan’ın resmi hesabı olmadığı biliniyor. Ancak Fidan adına rahatça sahte hesap açılıp önemli dış politika konularında paylaşım yapılabilmesi tehlikeli bulunuyor. Fidan’ın uzun yıllar MİT Başkanlığı da yaptığı için böyle sahte hesapların sosyal medyada yaratabileceği algı konusunda bilgi sahibi olduğu değerlendiriliyor. Ancak Fidan’dan hesabın paylaşımlarına yönelik henüz bir yalanlama gelmedi.

Türkiye’nin İsrail’le ilişkilerini geliştirdiği bu süreçte Dışişleri Bakanı Fidan’ın ismi kullanılarak açılan hesaba yönelik herhangi bir işlem başlatılıp başlatılmayacağı merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x