Ramazan ayı iftar menüleri: 4. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının dördüncü gününde, iftar sofralarınıza fikir verme amaçlı çıktığımız bu yolda yeni menümüzle karşınızdayız. 

Dördüncü gün iftar menümüzde, yine sizleri yormayacak pratik bir çorba tarifiyle başlıyoruz. Sebze severlerin ve et yemeye ara vermek isteyenlerin de gönlünü alacağımız bir ana yemek ve yancısı ile devam ediyor, her zaman olduğu gibi bir tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte sizler için hazırladığımız Ramazan ayının dördüncü gün iftar menüsü…

4.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Sarımsaklı un çorbası,
  • Mantar sote,
  • Fırın makarna,
  • Mozaik pasta

SARIMSAKLI UN ÇORBASISarımsaklı un çorbası, kıvamı ve lezzetiyle kelle paça çorbasından rol çalacak ve iftar sofrasında içinizi ısıtarak hafif bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Yalancı kelle paça: Sarımsaklı un çorbası tarifi

MANTAR SOTEHer gün her günde et olmaz dedik ama eti aratmayacak en lezzetli alternatifle geldik! Mantar ve sebzelerin muhteşem uyumu ile hem pratik hem de oldukça doyurucu bir tarif.

Lezzet şöleni: Mantar sote tarifi

FIRIN MAKARNAMantar sotenin yanına üzeri nar gibi kızarmış, beşamel sosuyla bütünleşmiş bir fırın makarna tarifi seçtik. Lezzetiyle bir makarnadan daha çok böreği andıran, tek başına bir baş yapıt.

İftar sofrasında yer açın: Fırın makarna tarifi

MOZAİK PASTAİftar menüsünü tatlı olmadan bitirmeyelim ama çokta vaktinizi almayalım dedik! En fazla yarım saatinizi alacak ve iftara kadar servise hazır hale gelecek olan mozaik pasta tarifi ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

Daha kolayı yok: Mozaik pasta tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir