Eski Twitter yöneticileri, ödenmemiş ücretler nedeniyle şirkete dava açtı

Eski CEO Parag Agrawal, eski CFO Ned Segal ve eski baş hukuk görevlisi Vijaya Gadde, Delaware Chancery Mahkemesi’ne yapılan bir şikayette, Twitter’ın kendilerine ödemediği ücretler için 1 milyon dolardan fazla borcu olduğunu iddia etti.

Elon Musk, geçen sonbaharda şirketin kontrolünü ele aldıktan sonra üç yöneticiyi de kovmuştu. Eski yöneticiler, Twitter’ın fesihlerinden önce yürürlükte olan bir geri ödeme anlaşmasını yerine getirmesini isteyen mektupların aylarca görmezden gelindiğini iddia ediyor. Şikayete göre, Twitter nihayet geçen ay mektupları kabul etti ancak herhangi bir eylemde bulunmadı. Pazartesi günü itibariyle, üçlü hala şirketin ücretleri geri ödemesini bekliyordu.

Eski Twitter yöneticileri, ödenmemiş ücretler nedeniyle şirkete dava açtı

Eski yöneticiler, hissedar davalarına ve ABD Adalet Bakanlığı’nın da dahil olduğu olmak üzere çeşitli soruşturmalar yanıt olarak yasal ücretlere maruz kaldıklarını söylüyorlar. Şikayet, federal yetkililerin geçen temmuz ayında Agrawal ve Segal’e talep göndermeye başladığını belirtiyor. Ardından, geçen yılın sonlarında Adalet Bakanlığı, Twitter’a yönelik çok sayıda soruşturmayı görüşmek üzere Agrawal ve Segal’in avukatlarıyla temasa geçti. Ancak CNN’in belirttiği üzere Adalet Bakanlığı daha önce Twitter’a yönelik bir soruşturma yürüttüğünü açıklamadı.

Dava, Twitter’ın devam eden mali zorluklarını da açığa çıkartıyor. Geçen yılın sonunda Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinin bulunduğu binanın sahibi, şirkete kirayı ödemediği için dava açmıştı. Musk, Twitter’ın Agrawal altında istihdam ettiği yaklaşık 7.500 kişilik iş gücünün %75’inden fazlasını işten çıkarttı. Geçen ay Musk, Twitter’ın reklam gelirinde %50 düşüş olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir