Erdoğan, ‘Beklenen Yerden’ Vurdu: “40 Gün Daha Basabilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, seccade tartışmalarına değindi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, ‘Fazla kalmadı 40 gün. Bu 40 gün içerisinde birileri seccadelerin üzerine ayakkabılarla basabilir. Çünkü bunlar Pensilvanya’dan alıyorlar talimatı. Onlara göre meşrudur, yapabilirler’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Toplu Açılış Töreni’nde konuşuyor.

Erdoğan konuşmasında, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ‘bastığı’ görüntülere de değindi.

Erdoğan, “Fazla kalmadı 40 gün. Bu 40 gün içerisinde birileri seccadelerin üzerine ayakkabılarla basabilir. Çünkü bunlar Pensilvanya’dan alıyorlar talimatı. Onlara göre meşrudur, yapabilirler” diyerek Kılıçdaroğlu’nu yuhalattı.

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iftar yemeğinin ardından çektirdiği fotoğrafta seccadenin üzerine ayakkabıyla basması sosyal medyada tartışma yaratmıştı. Kılıçdaroğlu, “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm” açıklamasını yapmıştı.

Erdoğan ayrıca, “Bay Bay Kemal. Sen İzmir’in milletvekilisin. Ne yaptın İzmir’e söyle” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na HDP üzerinden de yüklenen Erdoğan, “Bir tarafta terör örgütlerine nefes aldırmayan bir ittifak var, diğer tarafta Kandil’den Pensilvanya’ya şer odaklarının desteklerini açıkladığı bir yapı var. HDP’yi parlamentoda gidip ziyaret etti mi bay bay Kemal? Onlara acaba kapılar arkasında neleri vaad etti, neyin sözünü verdi? Hadi açıkla. Açıklayamaz.” dedi.

Erdoğan, silahlı saldırı sonrası Meral Akşener’in “Devri iktidarınızda; evime, dava arkadaşlarıma yönelen tüm saldırılar cezasız kalmıştı. Bugün de İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı saldırı düzenlendi Recep Bey! Tehditlerini vazife bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; eğer geleceksen, sen gel!” sözlerine de cevap verdi.

Erdoğan, “Utanmadan, sıkılmadın İstanbul il teşkilatının maalesef bizim yönlendirmemiz sebebiyle kurşunlandığı yalanını ifade etti.” dedi.

‘Utan utan utan. Tayyip Erdoğan’ın hayatında bu tür ahlaksızlık, bu tür adilik olmamıştır.

İçişleri Bakanlığı bunun faillerini buldu çıkardı ve ne olduğu çıktı ortaya. Haydi bakalım şimdi Erdoğan’dan özür dileyebiliyor musun?’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir