Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli bekamıza yönelik saldırılar arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’na katıldı.

Erdoğan’ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“İhracatta kırdığımız bu rekoru çok kıymetli görüyoruz. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonumuz asgari ücret görüşmelerinde de yapıcı bir tavır sergiledi. Ülkemiz şartları dikkate alınarak rasyonel bir çerçevede yürütüldü.

17 bin 2 lira olarak belirlenen asgari ücretin çalışanlarla birlikte tüm işverenlerimize de hayırlı olmasını diliyorum. Asgari ücretle çalışanalrı enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutmuş olduk. Asgari ücretten gelir ve damga vergilerini kaldırmıştık. Sigorta prim desteğini 500 liradan 700 liraya çıkararak elimizi taşın altına koyduğumuzu gösterdik.

Türkiye ekonomisi büyüdükçe katma değerden 85 milyonun tamamı yararlanacak. Türkiye’nin küresel riskleri başrıyla üstlenecek kapasiteye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemizi güçlendirme mücadelemizi mutlaka zafere ulaştıracağız. Burada şu noktanın altını çizmek isterim. Öncelikli kriterimiz Türkiye’ye ve aziz milletimize hizmettir.

Türkiye için çalışan, hayal kuran, ekonominin gelişmesi için taş üstüne taş koyan herkesin başımızın üstünde yeri var. Bu ülkeden kazandığını kendisi ile birlikte bu milletin refahı için sarf edene yardımcı olan asli görevimizdir. Ülke ekonomisine zarar verecek hiçbir yaklaşımı kabul etmedki etmeyeceğiz.

Son dönemde milli bekamızın teminatı olan kardeşliğimize yönelik saldırıların yoğunlaştığını görüyoruz. Saldırıların nedeni Filistin davasındaki dik ve tavizsiz duruşumuzdur. Milli İstihbarat Teşkilatımız, Türkiye düşmanlarına çok ağır darbeler indiriyor. Tam bağımsız Türkiye ülkümüz söylem olmaktan çıkıp adım adım gerçeğe dönüşüyor. Eski Türkiye’ye alışık olanların bunlardan rahatsız olması normaldir.

Kalemizi çökertmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Bu toksik ve zehirli tartışmaları süratle geride bırakmamız gerekiyor. Siyasi çıkar uğruna kutuplaşmayı körükleyenler milletimizin iyiliğini istemiyor demektir. Sahte gündemlere harcayacak tek bir saniyemiz olamaz. 85 milyon hepberaber Türkiye Yüzyılı için güçlerimizi birleştireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x